MU Zličín

publikováno 18.06.2017

Poslední mistrovské utkání jsme odehráli v sobotu 17. 6. 2017 na domácím hřišti proti týmu Zličína. Nastoupili: Honza B., Kuba S., Dominik, Tadeáš, Jindra, Jáša, Jára, Honza K., Štefan, Kryštof, Kuba K., Fíla, Martin, Martin Vokatý, Piškot, Lukáš. O soupeři jsme věděli z předcházejícího zápasu (hraného na podzim), že hraje velice dobře a navíc v jarní části se mu dařilo také výtečně. Na obou hřištích jsme nezačali špatně, hra byla vyrovnaná. Jedna parta měla však soupeřovu branku naprosto začarovanou a dostávala smolné góly, druhá vedla, ale za pomoci rozhodčího nakonec také prohrála. Skóre po polovině zápasu bylo naprosto beznadějné 3:10. Po změně stran se, ale začali dít věci. Kluci přepnuli na úplně jinou rychlost, přidali na pohybu, důrazu, bojovali jako by to neměl být jen poslední letošní zápas, ale poslední zápas vůbec a soupeře naprosto ze hřiště vymazali. Nebudu zde jmenovat nikoho, kdo hrál výborně, protože dnes odehráli výborně naprosto všichni bez výjimky. Druhou půli jsme vyhráli 14:3 a celkově tedy 17:13(0:6, 3:4, 9:1, 5:2)

Branky: 3 Jáša, 2 Fíla, Luky, Táďa, Martin a po jedné Honza K., Kryštof, Jára, Filip, Domča, Štefan.

Jelikož to byl poslední letošní mistrák, rád bych napsal pár řádek o celé sezoně. V září jsme vstoupili do pro nás neprobádaných vod starší přípravky, a když si mnozí myslí, že oproti zápasům v mladší přípravce se toho mnoho nezměnilo, věřte, že tomu tak není. Hra již není tolik o individualitách (vzít míč a doběhnout do branky), ale začíná být skutečně týmovou záležitostí. Je potřeba zapojit hlavu a teď nemyslím zrovna hlavičkování, i když hra vzduchem už se také objevuje :o) Po podzimní části, která byla čistě seznamovací, bych shrnul naše působení na jaře oblíbenou hláškou a sice „byla to jízda“. Kromě jediného zápasu, s nejlepším týmem soutěže, jsme vlastně nenašli přemožitele. Kluci makali v každém zápase a bylo vidět, že chtějí vyhrávat a že je fotbal neskutečně baví. Odehráli jsme soutěž pro hráče ročníku 2006 a mladší a umístili jsme se pouze o skóre na 4. místě při stejném počtu bodů. Nasbírali jsme 36 bodů při skóre 367:365. Kluci šlapali někdy až neskutečně dobře a musím před nimi smeknout za jejich výkony. Strašně moc se těším na to, co budou předvádět příští sezónu se soupeři stejně starými.